Únik pomocí ledu a provázku

Techniky jak se osvobodit, či naopak jak se spoutat...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Selfík
Administrátor fóra
Příspěvky: 14
Registrován: úte 19. bře 2019 14:28:27
Provozuji selfbondage?: Ano

pon 13. kvě 2019 21:19:04

Máte někdo ověřený tento únikový postup? Případně zkušenosti? Tipy na vylepšení?
led_selfbondage.jpg
led_selfbondage.jpg (24.66 KiB) Zobrazeno 13246 x
Celý princip funguje tak že mezi body A a B je natažený tenký provázek ( nejlépe kluzký ) po kterém sjede klíček do příslušných míst, kde je ho zapotřebí. Tak se ovšem stane až po povolení ledu.
Důležité mimo jiné je:
  • Použít velký klíčový kroužek, také klíče samotné by mělo něco vážit aby sjely kam mají. pokud budou lehké, mohou se po cestě zaseknout
    Body A a B by měli být ve velkém sklonu, a pevně ukotvené. Provázek dostatečně napnutý ( po roztání ledu se trochu povolí )
    Provázek v ledu pouze lehce zahnutý aby ny provázku držel. Nedělejte tam uzlíky a jiné klikiháky, o které by se mohl klíček zaseknout
Mějte na paměti že jde stále o potencionálně nebezpečnou techniku, proto když budete něco podobného zkoušet, vždycky mějte nějaký jiný záložní plán jak se osvobodit :!:
Xender
Příspěvky: 11
Registrován: ned 14. dub 2019 5:45:44
Provozuji selfbondage?: Ano

úte 14. kvě 2019 9:25:09

Ahoj, to vypadá dobře.
Jen ještě, ano jistě nemusí se to podařit, klíč se zasekne a máte ještě záložní plán.
A právě. Jaký záložní plán?
Paul
Příspěvky: 8
Registrován: sob 04. kvě 2019 13:05:03
Provozuji selfbondage?: Ano

úte 14. kvě 2019 10:23:28

Tak takhle by mě to nenapadlo. Já bych rozdělil provázek na dvě části, které bych zmrazil do ledu a někam pověsil. Na druhý konec pak přivázal klíč. Po roztátí klíček prostě spadne i s provázkem..
Uživatelský avatar
remen
Příspěvky: 15
Registrován: pát 03. kvě 2019 21:50:52
Provozuji selfbondage?: Ano

sob 18. kvě 2019 8:41:56

Připadá mi to hodně složité a náchylné k "nepovedení" že se klíč zadrhne po cestě. Doporučoval bych asi hodně zkoušek než se tomu oddat do bezmoci.
Připadá mi skoro jednodušší klíč zamražený v kostce ledu na provázku u stropu. Teda provázek zamražený samostatně od klíče, tak aby až let povolí bud vypadl klíček samotný, nebo asi ještě lepší aby zbytek kostky s klíčem padl na zem a bylo další čekání na roztátí ledu. Takový poločas akce :-).
Odpovědět